►Dutinkové polykarbonátové dosky

Značka svetového výrobcu: LEXAN ® (registrovaná ochranná značka)Polykarbonátové dutinkové dosky značky LEXAN ® (Thermoclear*Plus) sú vyrobené z vysokokvalitného termoplastického materiálu (polykarbonát) a sú používané najmä v stavebníctve - vhodné na prekrytie prístreškov, bazénov, skleníkov a zimných záhrad. Tieto plastové materiály majú veľmi dobré technické parametre a vysokú životnosť, pružnosť, ohybnosť a odolávajú vďaka obojstrannému UV-filtru poveternostným podmienkam, ohýbajú sa za studena, majú veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti.Hrúbky: od 4.5, 6, 8, 10, 16, 20, 25, 32, 35, 40, 45 a 50mm Štandardné farby: číra, opál, bronz
Iné farby: tyrkysová, žltá, červená, zelená, modrá, šedá - len na objednávku
Šírka tabule: 2,1m 1,5m 1,20m
Dĺžka tabule: 6m alebo 7m (prípadne na objednávku vyrobíme aj iné, atypické dĺžky (kratšie, menšie)
Druh: jednokomorový, od 10mm viackomorové (lepšie najmä tepelno-izolačné vlastnosti)
Rezanie polykarbonátu (Lexanu) - Polykarbonátové dosky sa režú na presnú mieru zákazníka. Zákazník nemusí vždy vziat celú tabulu (2,1x6/7m), len požadovaný kus vrátane nepredajného odpadu. V skladoch je k dispozícií, okrem celých tabúľ, aj veľké množstvo odrezkov.

Záruka - všetky polykarbonátové platne LexanTM majú v tomto priemyselnom odvetví jedinečnú limitovanú 10 ročnú záruku proti žltnutiu, strate priepustnosti svetla a zlomeniu.

UV filter - Všetky naše polykarbonáty majú kvalitný UV-filter, ktorý mu poskytuje ochranu pred vonkajšími poveternostnými podmienkami. UV-filter zabezpečuje dlhú životnosť (výrobcami udávaná min. 40 rokov) a rovnaký optický vzhľad aj po niekoľkých rokoch. Obzvlášť polykarbonáty od zn. LEXAN ® majú veľmi kvalitný UV filter. Tým je polykarbonátu zaručená vysoká kvalita, dlhá životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom.
Na skladoch držíme polykarbonátové dosky výlučne s obojstranným UV-filtrom.

Vlastnosti polykarbonátu (Lexan):

 • extrémna odolnosť proti rozbitiu
 • vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom
 • nízka hmotnosť
 • teplotná odolnosť od -40 ºC až +115 ºC
 • vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti
 • možnosť ohýbania zastudena
 • veľká priepustnosť svetlaŠpeciálne polykarbonátové dosky LEXANTM :

1.LexanTM ThermoclearTM Hammered Glass Look GF
Polykarbonátové dosky majú na vnútorných stenách jemný dezén, vytvorený prídavkom v polykarbonáte. Dosky si tak zachovávajú vysokú priepustnosť svetla za súčasného rozpylu svetla bez toho, aby bolo nutné použiť farebné pigmenty. Na doske nie je vidieť zašpinenie ani poškrábanie. Doska má pomocou dezénu neuveriteľne zaujímavý vzhlad.


Dosky Hammer Finish sú v rôznych hrúbkach od 8mm a vyššie. Na požiadanie je možnosť vyrobiť v akomkoľvek farebnom prevedení. UV-filter je samozrejme vždy súčasťou.

rozmery: 2,1 x 6/7 m (rezanie tiež ZDARMA)2.LexanTM ThermoclearTM Solar Control
Tieto polykarbonátové dosky sa vyznačujú maximálnou priepustnosťou svetla s kontrolovaným prepúštaním slnečného žiarenia. Komfort zasklievania zvyšuje tým, že citeľné zníženie skleníkového efektu dosahuje bez výrazného zníženia priepustnosti svetla. významne znižujú prepúštanie žiarenia v oblasti infračervenej časti spektra, t.j. minimalizujú skleníkový efekt. Solar Control dosky sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči ohňu.


3 typy:

 • Solar Control Clear (číra) - Vysoká priepustnosť svetla, neoslnivé osvetlenie priestoru, svetlozelený odtieň, aj obojstranná UV ochrana, od hrúbky 10mm

 • Solar Control Grey = Metallic Look (metalická šedá)) - Poskytuje príjemnú chladnú atmosfér, príjemný estetický vzhľad- šedostrieborný odtieň, aj obojstraná UV ochrana, od hrúbky 10mm

 • Solar Control IR (jemne zelenkavá) - Má najmenší tieniaci koeficien, preniká cez neho najviac slnečných lúčov, ale výrazne obmedzuje prechod tepla v porovnaní s obyčajnou čírou doskou. Táto ochranná vlastnosť zabraňuje neželanému odfarbeniu citlivých materiálov umiestnených pod platňou Solar Control IR v halách, skladoch, múzeách, alebo nákupných centrách. od hrúbky 10mm


 • 3. LexanTM ThermoclearTM Dripgard (NO DROP)
  Tieto polykarbonáty nachádzajú použitie hlavne v prostrediach so zvýšenou vlhkosťou. Kvapky, ktoré sa tvoria na vnútornej strane polykarbonátu, znižujú viditeľnosť a odkvapkávajúce kvapky znižujú úžitkovosť a pohodu zasklenia.
  Tieto dosky obsahujú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje tvorbe a odkvapkávaniu kvapiek vody. Skondenzovaná vzdušná vlhkosť sa zrazí na povrchu platne vo forme tenkej vrstvy vody a steká na spodný okraj do odvodného žľabu.
  4. LexanTM ThermoclickTM
  Je ďalší typ z radu komôrkových platní uceleného zasklievacieho programu. Spája v sebe kombináciu vynikajúcich vlastností komôrkových platní s veľmi výhodným systémom inštalácie. Platne sa k sebe pripájajú na spôsob pera a drážky, čo umožňuje vytvárať hladké zasklené plochy bez rušivých spojov. Z vonkajšej strany je plocha na pohľad hladká a platne sú osadené iba do hliníkového rámu.
  light

  Je to ideálny systém na zasklievanie stien a svetlíkov výrobných a skladovacích hál s vynikajúcou tepelnou izoláciou a dobrou priepustnosťou svetla. Vhodný aj pre športové centrá, plavárne a výstavnícke objekty.

  ►Plné polykarbonátové dosky


  Platne z polykarbonátu LexanTM sú transparentné a zároveň mimoriadne odolné proti nárazom v rozmedzí teplôt od -40°C do +120°C. Ponúkajú tiež optimálnu bezpečnosť a ochranu. Ako výrobok koncernu General Electric Plastics sú dnes už pojmom pri nerozbitnom zasklievaní. Vyvážená kombinácia fyzikálnych, mechanických a optických vlastností, dlhodobá odolnosť v prostredí s rozdielnymi teplotami a vlhkosťou predurčujú platne LexanTM na zasklievanie rôznych objektov. Zasklievanie polykarbonátom sa v súčasnosti pokladá za najbezpečnejšie na svete. Tieto plné polykarbonáty sú prakticky nerozbitné (možnosť ohybu do pravého uhla za studena) a vhodné na akékoľvek ďalšie opracovávanie.

  Hrúbky - 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9,5, 10, 12
  Farby - číra, opál, bronz
  Rozmery - 2,05x3,05m (rezanie na presné rozmery zdarma)

  Na prianie zákazníka vyrobíme tieto plné dosky aj v atypických dĺžkach, čím zamedzíme vzniku akéhokoľvek odpadu, resp. zbytočného nadpájania.

  Vlastnosti:

  • Mimoriadna odolnosť proti nárazu
  • Vysoká priepustnosť svetla
  • Stupeň horľavosti - B (STN 73 0862)
  • Nízka špecifická hmotnosť - 1,2 . 103 kg/m3
  • Nenáročná spracovateľnosť a inštalácia/li>  Druhy:

  1. LexanTM 9030 - bez UV ochrany, určená najmä do interiéru
  2. LexanTM Exell D - s obojstrannou UV ochranou vhodná pre použitie v exteriéri.
  3. LexanTM Margard MR5E - so špeciálnou jednostrannou alebo obojstrannou povrchovou úpravou zabezpečujúcou ochranu proti povrchovému poškodeniu, bežným chemikáliám a sprejom (antigraffity).

  ►Plexisklo extrudované

  Plexisklá vynikajú priehľadnosťou (88% ako u skla) a veľmi dobrým prestupom svetla. Vyznačujú sa veľkou tuhosťou s možnosťou tepelného tvarovania.
  Tieto vlastnosti nám ponúkajú nekonečné možnosti použitia hlavne v reklame, interiérovom designe, zdravotníctve, potravinárstve...

  Rozmery tabúľ: 2,05 x 3,05m ( rezanie na presné rozmery zdarma )
  Na prianie zákazníka možno priviesť akékoľvek množstvo (akejkoľvek hrúbky) tohto plexiskla.

  ►Polykarbonátové vlnovky a trapéz

  Vlastnosti:

  • vysoká odolnosť a pružnosť (nedajú sa vôbec zdeformovať, vždy sa vrátia do pôvodnej podoby)
  • vysoká priepustnosť svetla
  • nerozbitnosť
  • UV ochranna

  ►Montážne príslušenstvo